טיפול בתכשיטים

איך מתנהלים עם תכשיטים ?

איך מתנהגים עם תכשיטים כדי שהם ישמרו על צבעם ? האם כדאי להכנס עם תכשיט למים ? איך שומרים על התכשיט שישאר איתי לאורך שנים ?

מה זה כסף 925 ?
כסף טהור הוא משאב טבע עתיק יומין ומשמש להכנת תכשיטים שנים רבות . כסף טהור הוא חומר רך ולא ניתן להפיק ולעצב תכשיטים רק מכסף טהור , לכן מוסיפים לו מתכות שונות שיתנו לו את הקשיחות ואת האפשרות לעבוד ולעצב אותו . לאחר הוספת המתכות נוצרת סגסוגת שמכילה 92.5% כסף טהור ו7.5 מתכות שונות . שמה של סגסוגת זו היא (sterling silver )  או silver 925 . 

למה תכשיטי כסף משחירים ? 
השחרה (חמצון) זהו תהליך כימי המתרחש כל עוד התכשיט נמצא במגע עם חמצן . ישנם חומרים שונים הגורמים להאצה בתהליך החמצון כמו : מי ים , כלור , גופרית , לחות גבוהה . גם הלחות שעל העור גורמת לחמצון , אצל כל אדם ברמה שונה . לכן ישנה אפשרות שעל אדם אחד תכשיט ישחיר ועל השני לא . 

על מנת למנוע השחרה מומלץ :
1. אחסון . אם התכשיט אינו על היד עדיף שיהיה במקום יבש ללא לחות .
2. קרמים . יש להמנע ממגע של קרמים על התכשיט . 
3. ים ובריכה . החומרים המצויים במי הים והבריכה מכילים חומרים העשויים להאיץ את תהליך החמצון.
4. חומרי ניקוי . יש להמנע ממגע של חומרי ניקוי עם התכשיט במהלך פעולות ניקוי שונות
5. מידי פעם יש לנקות את התכשיט עם מטלית ייעודית לתכשיטים .

ציפוי רודיום (Rhodium):
רודיום הינה אחת המתכות היקרות בעולם ,והיא יקרה פי 6 מזהב במשקל . צבעה לבן כסוף ועל מנת שיהיה אפשר לעבוד איתה היא משולבת בסגסוגת של פלטינה פלדיום . ההתעניינות במתכת זו נובעת מהברק והמראה הזוהר שלה ובעולם התכשיטים נהוג להשתמש בה כציפוי . ציפוי הרודיום ידוע כעמיד ביותר וכמורכב מאוד לביצוע והוא דורש מקצועיות . שכבת הרודיום על התכשיט לא משחירה או מצהיבה לאורך שנים ומגנה על התכשיט משריטות בלאי ודהייה ! 

אין תנאי שירות לחנות זו